Správné nalepení

Jak na to

Popis

Folie jsou vyráběny s životností větší než 5 let. Pokud jsou správně nalepeny, nevadí jim ani kartáče v myčce, saponáty, leštěnky, ani rozmary počasí jako mráz horko déšť. Takže zbývá pouze nebourat.

Postup lepení

Samolepky lepte v teplotě nad 5°C a ne na přímém slunci a ve vysokých teplotách na rozpálený plech. Plochu vozu, na kterou budete lepit obrázek, zbavte nečistot, mastnoty, případně vosků a saponátů. Ideální je líh či jiný odmašťovací prostředek. Pokud použijete běžné kuchyňské saponáty, omyjte místo ještě jednou čistou vlažnou vodou. Očištěné místo otřete do sucha Ze samolepky odstraňte spodní krycí papír. Nejlépe je položit si samolepku spodní stranou vzhůru na rovnou plochu a nosný papír opatrně stahovat v ostrém úhlu. Pokud se stane, že část obrázku zůstává na nosném papíru položte tu část motivu zpět, přitlačte a znovu odnímejte. Přenosný poloprůsvitný papír s obrázkem přiložte na zvolené místo následujícím způsobem: Začněte od horního okraje v plné šíři a postupně přikládejte k ploše auta a přihlazujte až dolehne spodní okraj obrázku. Takto přilepený obrázek znovu uhlaďte nejlépe plastovou nebo filcovou stěrkou. Krycí poloprůsvitný papír začněte od jednoho konce stahovat z plochy pod ostrým úhlem. Samotný přilepený motiv ještě důkladně přitlačte po celé ploše stěrkou nebo palcem. Zůstala –li někde vzduchová bublinka, propíchněte jí opatrně špendlíkem a místo znovu přihlaďte. S nalepenou samolepkou můžete ihned jezdit, jen se snažte místo 2 dny nenamáhat mechanicky. To znamená – kartáče v myčce a nenechavé prstíky Vašich ratolestí.

Odstranění samolepky

V případě že budete chtít samolepku odstranit použijte horkovzdušnou pistoli nebo fén. Plochu jen mírně ohřejte, aby se na ní dala udržet ruka. Pozor na popálení prstů. Pokuste se oparně ostřím nože nebo nehtem odloupnout jeden okraj obrázku. Pak už samolepku pomalým tahem sloupněte. Postupujte pomalu, aby se folie zbytečně netrhala. Dbejte na stálou teplotu. Zbytky lepidla lze odstranit speciálními přípravky na odstraňování samolepek, případně lihem.

 1. Nanesení samolepky
  ditevaute.cz
 2. Uhlazení samolepky
  ditevaute.cz
 3. Odstranění krycího papíru
  ditevaute.cz
 4. Finální podoba
  ditevaute.cz